Jak schudnąć z brzucha? 21 prostych wskazówek, bez trzymania diety

Zastanawiasz się jak skutecznie pozbyć się oponki na brzuchu? Nadmiaru tłuszczu, który zalega w tych okolicach? A może chcesz mieć płaski brzuch z zarysem mięśni? Jeżeli, na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak! To ten wpis jest dla Ciebie.

Oboje dobrze wiemy, że w internecie, aż roi się od super, szybkich sposobów na piękny brzuch! Hasła typu “zrób kaloryfer w 2 tygodnie”, “te ćwiczenia wyrzeźbią twój brzuch”, “5 ćwiczeń na kaloryfer”, “dieta na płaski brzuch” itd. Widziałeś gdzieś te slogany reklamowe? A może nawet próbowałeś trzymać się wytyczonych wskazówek, które rzekomo miały pomóc? Niestety bez większych rezultatów.

Na co dzień współpracuje z wieloma podopiecznymi, zgubiliśmy razem dziesiątki kilogramów, napisałem wiele książek, które skutecznie prowadzą ludzi do wymarzonej sylwetki. Czytałem, wdrażałem, sprawdzałem dziesiątki sposobów na płaski brzuch. Dzisiaj dowiesz się co totalnie nie działa, a co faktycznie ma sens.


Zacznijmy może od tego, że każdy z nas te mięśnie brzucha ma. Różnica jest taka, że jednym widać mięśnie ponieważ mają niski poziom tkanki tłuszczowej, a innym znów nie widać mięśni ponieważ mają wysoki poziom zatłuszczenia. To była dobra informacja! Zła jest taka, że nie ma takiej możliwości, aby schudnąć tylko i wyłącznie z brzucha! Chcesz czy nie, chudnąć będziesz w miarę równomiernie na całym ciele. Napisałem “w miarę” ponieważ w malutkim stopniu nasza genetyka sugeruje jakie partie ciała mamy bardziej lub mniej otłuszczone. Co nie oznacza, że z jakiejś, konkretnej partii nie możesz schudnąć. Możesz!

Oczywiście zgodnie z tytułem wpisu, podam Ci 21 wskazówek na to “jak schudnąć (również) z brzucha bez trzymania diety i liczenia kalorii. Dodatkowo jak wyrzeźbić, zbudować piękne mięśnie brzucha.

 1. Jedz mniejsze porcje jedzenia. Nie przejadaj się
 2. Jedz tyle posiłków w ciągu dnia, ile chcesz
 3. Białko w każdym posiłku! Minimum 20-30g. Często produkty białkowe mają mniej kalorii. Białko również dobrze syci. Więcej informacji na temat tego składnika diety znajdziesz tutaj.
 4. Zamień produkty na bardziej sycące, są to na przykład: ziemniaki, płatki owsiane, makaron pełnoziarnisty, pomarańcze, jabłka, wołowina, wołowina, popcorn
 5. Wyeliminuj płynne kalorie tz. soki słodzone cukrem czy cola. Zamień to na wodę lub napoje “zero”
 6. Stosuj zamienniki cukru. Tak! Nie są szkodliwe. Na przykład erytrytol, stewia, ksylitol.
 7. Ruszaj się więcej. Nie mam tu na myśli treningów siłowych ponieważ (choć jest to wskazane), wystarczy więcej spacerów, jazdy na rowerze, pływanie, boks, skakanka, koszykówka. Więcej informacji o treningu kardio znajdziesz.
 8. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Możesz wycisnąć do wody cytrynę, pomarańczę, wrzucić kilka malin, liście mięty, korzeń imbiru
 9. Jedz śniadania. Badania wykazały, że osoby jedzące śniadania szybciej tracą na wadzę. 
 10. Nie podjadaj. Nie jedz przekąsek między posiłkami. Nie możesz się powstrzymać? Sprawdź te darmowe wskazówki “https://karolpieczka.pl/darmowe-e-booki/
 11. Jedz w domu a nie na mieście. Większość gotowych posiłków ma więcej kalorii, niż byśmy sami je zrobili w domu.
 12. Stosuj posty okresowe i przerwy w diecie.
 13. Włącz do swojej codziennej diety więcej warzyw. Mogą być mrożone lub świeże. Warzywa mają po prostu mało kalorii
 14. Znajdź osobyktóre również odżywiają się zdrowo i ćwiczą. Przebywaj i otaczaj się nimi. To pomoże podejmować Ci mądrzejsze decyzje.
 15. Nie trenuj brzucha codziennie! Mięśnie brzucha to mięśnie jak każde inne i treningi 2-3 razy w tygodniu będą rozsądne.
 16. Pamiętaj, że na redukcji, podczas odchudzania ciężko zbudować masę mięśniową brzucha. Więc najpierw stosuj się do pozostałych punktów by schudnąć i odkryć mięśnie.
 17. Pamiętaj, że utrata wagi nigdy nie będzie szła liniowo! Zrozum, że potknięcia, upadki to normalna rzecz. Daj sobie czas na redukcje.
 18. Zapisz swój cel na kartce i przyklej, połóż w widocznym miejscu niech przypomina Ci o co gra się toczy.
 19. Trenuj brzuch różnorodnie. Nie skupiaj się tylko na mięśniu prostym brzucha. Włącz takie ćwiczenia jak na przykład: plank, spięcia klasyczne, unoszenie nóg, skręty
 20. Jedz normalnie! Nie wymyślaj potraw, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Mniej jedzenia nie oznacza też lepiej! Nigdy nie schodź poniżej 1500 kalorii na dzień.
 21. Daj sobie czas! Rezultaty wymagają zaangażowania i czasu.


Podane wskazówki będą skuteczne pod warunkiem, że jesteś zdrowy i nie chorujesz. Nie staraj się również wdrożyć wszystkich wskazówek na raz! Kolejno wdrażaj po 2-3 wskazówki na raz. W ten sposób zwiększasz szansę na to by uniknąć efektu jojo, który bierze się z tą, że ludzie wywracają z dnia na dzień swoje nawyki żywieniowe.

Jeśli jednak potrzebujesz indywidualnego podejścia, rozpisania planu treningowego, opieki trenerskiej to wiesz do kogo się zgłosić. Do wszystkich wskazówek należy stosować się przynajmniej 4 tygodnie by zaobserwować rezultaty. Nie oczekuj, że po tygodniu lub 2 schudniesz kilka kilogramów. A jeśli już tak się wydarzy to w większości przypadków zrzucisz wodę podskórną a nie tłuszcz. Weryfikuj swoje postępy na raz na 2 tygodnie, mierząc się i ważąc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *