Czego unikać na odchudzaniu. Tak schudłem -15 kg!

Od wielu lat uczę ludzi, jak schudnąć i zadbać o zdrowie bez restrykcji i wyrzeczeń, jednak w tym wpisie dowiesz się, co sam stosuje kiedy chce schudnąć. Szybko zaczniesz zauważać, że to czego uczę, również stosuje w praktyce, a rozwiązania są bardzo proste i nie wymagaj dużo czasu.

Często powtarzam, na moich szkoleniach, że specjalizuje się w osobach, którym na co dzień brakuje czasu i to prawda! Niektóre rozwiązania, mogą być zaskakujące i dziwne, to dlatego, że sam mam dużo obowiązków i pracy, dlatego skupiam się na prostocie.

Czego unikać na diecie?

  1. Ogranicz pieczywo — Jeżeli jestem na redukcji, chce schudnąć, to ograniczam ogólnie węglowodany, a najbardziej pieczywo. Oczywiście nadal jem pszenne bułki, chlebek, ale w małych ilościach. Na przykład do porannej jajecznicy lub szakszułki, jem Tylko 40 g pieczywa, to jest 1/2 bułki. Do obiadu lub kolacji, pieczywo jem raz na 3-4 dni.
  2. Ogranicz jedzenie na mieście — Posiłki na mieście, nawet te, które wydaja się na zdrowe, jak sałatki, chude mięso, itd. najczęściej łączone są z oliwą, olejem, aby podkręcić smak potrawy. Tym samym znacznie zwiększa się kaloryczność posiłku, przez co trudniej będzie utrzymać deficyt kcal i schudnąć. Jeżeli NIE wiesz, czym jest deficyt kcal, to przeczytaj wpis: 3 najlepsze sposoby na odchudzanie. Na mieście jem max. raz. w tyg. i wybieram chude mięso, najlepiej z gotowanym ziemniakiem i surówka.
  3. Ogranicz alkohol — Piwko, drink, winko, można wypić, jednak raz na jakiś czas. Raz w tyg. albo raz na 2 tyg. bo 2 piwa, to ok. 500 kcal, 2 małe lampki wina, to ok. 250 kcal, a kieliszek 25 ml wódki, to ok. 60 kcal. A jak wypije jedno piwko, to smakuje za drugim… Dodatkowo alkohol wzmaga apetyt, przez co zaczynam jeść orzeszki, chipsy, itd. Zamiast 500 kcal, zjem w jeden wieczor 3000 kcal.
  4. Unikaj smażenia na oleju — Zgadza się, że oliwa z oliwek, to zdrowe tłuszcze, ale mała łyżeczka, to 40 kcal. A najczęściej lejemy więcej, więc łatwo dostarczyć 200-300 kcal dodatkowo z samego oleju, na którym podsmażamy. Najczęściej daje kilka kropel oleju na patelnie i rozsmarowuje, to ręcznikiem papierowym. W ten sposób patelnie nie jest sucha, a nadmiar wchłania ręcznik papierowy, który wyrzucam do kosza. Zwróć uwagę, że nie tylo obiad można smażysz, bo jajka na śniadanie również! Na śniadanie 200 kcal z oliwy, na obiad kolejne 300 kcal i masz 500 kcal dodatkowo.
  5. Unikaj tłustych mięs — Często powtarzam, że można jeść wszystko i chudnąć, to prawda, jednak warto wybierać chude produkty, które maja mniej tłuszczy, tym samym mniej kcal. Na przykład NIE jem mięsa z karkówki, łopatki, mielonego z karkówki, łopatki, łososia, makreli, kiełbas, po prostu tłustych mięs. Najczęściej jem filet z indyka, kurczaka, polędwiczki wieprzowe, schab, śledzia, dorsza, krewetki. W ten sposób oszczędzam dużo kcal, bo na przykład mięso z karkówki wieprzowej w 100 g ma 260 kcal, a filet z indyka 100 kcal w 100 g.
  6. Unikam napojów i soków — Nawet zdrowe, świeżo wyciskane soki z pomarańcza, maja dużo cukru. A cukier to cukier! Oczywiście, taki sok jest lepszy, niż cola, czy inne napoje słodzone cukrem, ale nadal w 100 ml ma ok. 40 kcal. Ciekawostką jest fakt, że 250 ml (szklanka) soku z pomarańczy, to ok 112 kcal, tyle samo Coca Cola.
  7. Unikaj kaszy, ryżu, ziemniaków do obiadu — Dużo lepszym wyborem są ziemniaki, które maja mniej kcal i wyższy indeks sytości. Ziemniaki robie w piekarniku (bez oleju), albo gotuje w mundurkach. Zazwyczaj to 200-300 g ziemniaków, więc mało, bo większość mojego obiadu to warzywa i mięso. Oczywiście, możesz jeść makaron, ryż, jednak po prostu ogranicz. Najczęściej na obiad jem warzywa mrożone, podsmażone na patelni + 500 g chudego mięsa. Nic więcej. Jest to szybkie w przygotowaniu, tanie, zdrowe i dla mnie smaczne.
Możesz mnie również posłuchać na Spotify.

Oto 7 prostych zasad na Odchudzanie, których się trzymam, podczas odchudzania, redukcji. Widzisz więc, że to czego uczę na darmowych szkoleniach, również stosuje w praktyce. Możesz zapisać na na cykl darmowych szkoleń tutaj == ZAPISZ SIĘ NA DARMOWE SZKOLENIA O ODCHUDZANIU == Napisz również w komentarzu, jaka wskazówka zainteresowała Cię najbardziej?

Pamiętaj również, że NIE wszystkie wskazówki sprawdzą się u ciebie, dlatego, że każdy z nas ma inne możliwości i warunki, dlatego kluczowe jest indywidualne dopasowanie. Wybierz te wskazówki, które są dla ciebie rozsądne, możliwe do wdrożenia i działaj!

Jeżeli chcesz poznać więcej, prostych wskazówek na odchudzanie, to przeczytaj “7 zmian, które pomogą Ci szybciej schudnąć

Pozdrawiam Karol Pieczka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *