Jak schudnąć? Od czego zacząć Odchudzanie? 3 Proste wskazówki.

Chcesz szybko schudnąć i pozbyć się brzucha? Zastanawiasz się jaka dieta jest najlepsza? W tym wpisie dowiesz się od czego zacząć odchudzanie. Codziennie dostaję pytania w prywatnych wiadomościach, jak zacząć odchudzanie, co jeść, aby schudnąć… Zanim przejdziemy do konkretów, to musisz wiedzieć, że…

Tego NIE musisz robić, aby schudnąć:

 • Nie musisz ćwiczyć, aby schudnąć
 • Nie musisz jeść 5 posiłków dziennie
 • Nie musisz jeść co 3 h na odchudzaniu
 • Nie musisz rezygnować ze słodyczy
 • Nie musisz się głodzić

Jeżeli mnie obserwujesz od dłuższego czasu, to wiesz, że specjalizuje się w ludziach, którym brakuje czasu na co dzień, którzy potrzebują prostych i sprawdzonych rozwiązań, a sukcesy moich podopiecznych, to często zasługa indywidualnego dopasowania metody odchudzania. Jednak są uniwersalne zasady, które w większości przypadków się sprawdzą.

Jak zacząć odchudzanie? 3 skuteczne wskazówki.

 • REALNY CEL: Jeżeli masz już ustalone ile kg chcesz schudnąć, to musisz wiedzieć, że zdrowa utrata tkanki tłuszczowej, to ok. 1% masy ciała tygodniowo. Na przykład, jeśli ważysz 100 kg, to -1 kg w tydzień, to dobry i zdrowy wynik.

Często wstawiam transformacje podopiecznych, którzy chudną -15 kg w 12 tygodni, jednak zwróć uwagę, że te osoby przeważnie zaczynają z waga ponad 100 kg. Czy można szybciej schudnąć i zachować zdrowie? Pewnie, że tak! Pamiętaj jednak, że tak jak nie przytyłaś 10 kg w miesiąc, tak w miesiąc tego nie zgubisz. Jeśli dasz sobie czas, to łatwiej będzie Ci kontrolować apetyt, utrzymać deficyt kcal i uniknąć efektu jojo. Przeważnie szybkie odchudzanie, kończy się efektem jojo, a tego chcesz uniknąć prawda?

  Jak obliczyć ile kcal jeść, aby schudnąć? Wejdź na karolpieczka.pl/kalkulator-kcal i sprawdź ile wynosi twój deficyt kcal, który jest konieczny do odchudzania.

  • ZAPISZ POMIARY SYLWETKI: Czy zdajesz sobie sprawę, że efekty, rezultaty, to najlepsza motywacja? Po pierwszy 2-3 tyg. moi podopieczni zaczynaja zauważać spadek wagi o 2,3 kg, a ubrania robią się luźniejsze. Spadek wagi, to najwieksza motywacja do działania! Dlatego rano, na czczo, zrób wejdź na wagę, sprawdź obwód pasa i zapisz wynik.

  Pomiary, to czynnik psychologiczny, który oznacza wyzwanie, nowy cel, że coś się zaczyna. Zacznij wdrażać wskazówki na odchudzanie i co 2 tygodnie, weryfikuj postępy.

  Sprawdź 9 Skutecznych sposobów na zdrowe odchudzanie i dowiedz się co jeść, aby schudnąć i pozbyć się oponki na brzuchu. To proste zasady na odchudzanie.

  • ZAINWESTUJ W WIEDZĘ: Kluczowe w trwałych zmianach, utrzymaniu efektów odchudzania, to zmiana nawyków, która wynika z wiedzy i świadomości. W skrócie chodzi o to, aby czytać, słuchać, dyskutować z innymi ludźmi o odchudzaniu, w ten sposób nauczysz się co jeść, czego unikać, co zrobić, gdy waga się zatrzyma, jak ograniczyć apetyt, itd. Im więcej wiesz w danej dziedzinie, tym większa szansa na sukces.

  Pewnie znasz takich ludzi, którzy byli na diecie, ale skończyło się efektem jojo? Właśnie dlatego, że ślepo trzymali się rozpiski i nawet nie rozumieli dlaczego, jedzą to co jedzą. Dlaczego moi podopieczni utrzymują efekty? Właśnie dlatego, że oprócz jadłospisu, otrzymują edukację i wiedze o odchudzaniu.

  Zapisz się na DARMOWE szkolenia o Odchudzaniu, na których dowiesz się jak skutecznie schudnąć, jakich błędów unikać i pozbyć się odstającego brzucha raz na zawsze.

  Wierzę w to, że wpis był pomocny i pomoże Ci osiągnąć wymarzona sylwetkę. Sprawdź również kolejne wpisy i daj znać w komentarzu jaki kolejny temat mam poruszyć.

  Możesz mnie również posłuchać na Spotify lub YT.

  Pozdrawiam Karol Pieczka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *