Brak konsekwencji w diecie i treningu? 10 rad jak uniknąć efektu jojo i wytrwać.

Chcesz schudnąć? Pozbyć się brzucha… zaczynasz odchudzanie, dietę, treningi. Przez pierwsze 2-3 tyg. idzie świetnie, po miesiącu motywacja i zapał mija, zaczynasz podjadać, opuszczasz treningi i rezygnujesz. Kolejna próba odchudzania nie wyszła… Masz dość. Boisz się spróbować kolejny raz, bo wiesz jak to zwykle bywa. W zasadzie “całe życie jesteś na diecie…”.

Jak uniknąć efektu jojo i wytrwać w działaniu? 10 wskazówek:

 1. Brak czasu, obowiązki, praca i dzieci: Przeważnie właśnie takie osoby do mnie trafiają. Czasem słyszę, “to zły czas, aby zaczynać dietę, odchudzanie”, “teraz nie mam czasu” i zaczyna się zwlekanie. Jak myślisz? Czy kiedyś będą idealne warunki do odchudzania? Pewnie, że nie! Wyjazdy, goście, wakacje, urodziny itd. zawsze coś. Działaj w miarę twoich możliwości, wdrażając nawet proste zmiany, które znajdziesz np. w DARMOWYM poradniku na karolpieczka.pl “jak schudnąć bez diety i liczenia kcal”.
 2. Złe oczekiwania: Wiem, że zależy Ci na czasie, chcesz szybko, jednak tak jak nie przytyłaś w miesiąc 20 kg, tak w miesiąc tyle nie zgubisz. Prawidłowa utrata tkanki tłuszczowej to od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Daj sobie czas, bo chcesz być zdrowa, piękna do końca życia, a nie tylko na jeden weekend, ślub, wesele, urodziny.
 3. Podejście 100% albo nic: Dobrze jest od siebie dużo wymagać, być dobrej myśli, jednak każdy z nas, ma gorsze dni, tygodnie, a nawet miesiące. Nie obwiniaj się, nie krytykuj, tylko dlatego, że zjesz więcej, popełnisz błąd. Idealnie trzymana dieta, treningi na 100%, to fantazja. Wymysł internetów, influencerów. Porażki i błędy to szczeble sukcesu.
 4. Restrykcyjne diety 800, 1000, 1200 kcal: Jeżeli ktoś Ci mówi, że musisz zrezygnować ze słodyczy, chleba, produktów, które lubisz, to 99% pier#%&* głupoty. Możesz jeść wszystko i chudnąć! Uważaj na diety 800, 1000, 1200 kcal. Głodzenie się, jedzenie jak najmniej, to szybka droga do efektu jojo i rezygnacji.
 5. Złe dopasowanie diety i treningów: Nie musisz jeść 5 posiłków co 3 h i “stać godzinami w garach”. Nie musisz ćwiczyć, aby schudnąć! Możesz jeść proste, szybkie w przygotowaniu posiłki. Wdrożyć 15-20 min. spacerów, aktywności, która nie sprawia Ci problemów i efekty będą piękne! Zacznij od pobrania, DARMOWEGO poradnika ze strony karolpieczka.pl “jak schudnąć bez diety i liczenia kcal”.
 6. Brak wiedzy: Czy rozmontowałabyś silnik na części pierwsze, aby go później samodzielnie złożyć? No nie, bo nie masz wiedzy. To dlaczego tak wiele ludzi, próbuje odchudzać się na własną rękę? Jak czegoś nie wiesz, to napisz do mnie w prywatnej wiadomości, pobierz darmowe poradniki, zapisz się na szkolenia w opisie mojego profilu. Straciłem wiele lat, kasy i nerwów, na nieefektywne działanie.
 7. Monotonna dieta: Czasem nowi podopieczni mówią mi, że byli już na diecie i codziennie jedli to samo. Mieli dietę tylko na 7/14 dni, którą stosowali, przez 3 miesiące… to straszne! Jeżeli jesz, to co lubisz, to okey! Może być monotonnie. Jeśli jesz to czego nie lubisz, ale się zmuszasz, to zmień dietę. Trening i dieta, ma być dla Ciebie, a nie odwrotnie.
 8. Brak wsparcia: Znajomi i bliscy potrafią zdemotywować. Docinki i krytyka bywa bolesna. Dlatego znajdź sobie kogoś, kto będzie Cię wspierał, pomagał, dopingował. Wspólne treningi, dieta, mega ułatwiają sprawę. Spróbuj też porozmawiać z osobami, przez które czujesz się źle i wytłumacz, że jest to dla Ciebie ważne i Ci nie pomagają, źle się z tym czujesz. Dlatego np. w programie odchudzającym “Pogromca tłuszczu”, mamy grupę wsparcia, gdzie wspieramy się, motywujemy.
 9. Brak weryfikacji postępów: Zrób pomiary i zdjęcia sylwetki. Sprawdzaj wagę i obwody co 2 tygodnie. Efekty mobilizują najbardziej. Brak postępu też mobilizuje. Jeśli patrzysz tylko na wagę to błąd! Na masę ciała wpływa wiele czynników, dlatego pomiary są lepszym rozwiązaniem. Efekty, to również zmiana nawyków, “zdrowsze jedzenie”, lepsze samopoczucie, więcej energii.
 10. Brak mocnego celu i powodu: No właśnie… Z jakiego powodu chcesz schudnąć? Czego masz dość? Dla kogo chcesz to zrobić? Pomyśl nad tym. Jeśli masz wystarczający powód, to sposób i metoda się znajdzie. Co się stanie jeśli nie schudniesz? Jakie będą konsekwencje?

10 powodów efektu jojo i rezygnacji z diety i treningów (w skrócie):

 1. Brak czasu.
 2. Złe oczekiwania.
 3. Podejście 100% albo nic.
 4. Restrykcyjne diety.
 5. Złe dopasowanie diety i aktywności.
 6. Brak wiedzy.
 7. Monotonna dieta.
 8. Brak wsparcia bliskich.
 9. Brak weryfikacji postępów.
 10. Brak celu i powodu.

Niezależnie od tego z czym masz największy problem, to mogę Ci pomóc, doradzić. Zapisz się na 5 darmowych szkoleń, w których nauczę Cię, jak ograniczyć apetyt, chęć na słodycze. Poznasz 3 sposoby na odchudzanie i najlepsze techniki, aby pozbyć się brzucha. Zapisz się i do zobaczenia na szkoleniach online.

Jeśli wpis Ci się spodobał, to napisz do mnie w prywatnej wiadomości na IG, FB, pozytywne opinie, komentarze, motywują mnie do dalszej pracy i działania. Dziękuje, pozdrawiam i do zobaczenia!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *