9 największych błędów w odchudzaniu. Sprawdź, czy je popełniasz!

Starasz się schudnąć, pozbyć się brzucha, od lat jesteś na diecie, jednak bez większych efektów. Wydaje Ci się, że wszystko robisz dobrze, a jednak waga się zatrzymała i nie chudniesz. Masz już dość starań, wyrzeczeń, nie wierzysz już w to, że Ci się uda. To nie Twoja wina! Warto zwrócić uwagę na kilka popularnych błędów, które popełniają odchudzające się ludzie.

Od wielu lat przychodzą do mnie ludzie, którzy byli już u dietetyków, próbowali już schudnąć, jednak bez większych efektów! Często słyszę, że jestem ostatnią szansą, deską ratunku.

9 błędów w odchudzaniu

  1. 🥗 Zbyt restrykcyjne diety: Wiem, że każdy chce schudnąć jak najszybciej, jednak jedzenie jak najmniej, to głupi pomysł. Na początku jest świetnie, waga spada -5 kg w tydzień, ale po 2-3 tygodniach motywacji mija, zaczynasz podjadać, masz dość i efekt jojo gotowy. Diety 800, 1000, 1200 kcal szybko doprowadzą do niedoborów, osłabienia, wypadania włosów, zaburzeń hormonalnych i utraty masy mięśniowej.
  2. 🍏 Rezygnacja z produktów, które lubisz: Modne diety, które proponują zrezygnować z węglowodanów, tłuszczy, mięsa itd. działają głownie dlatego, że dostarczasz mniej kcal, przez co jesteś w deficycie. Jest to jakiś sposób, ale nie musisz rezygnować z produktów, które lubisz. Dlaczego? bo kluczowe jest to, aby być w deficycie.
  3. 💪 Mało białka w diecie: Jedz 1,6 g białka na 1 kg masy ciała. Zapobiegniesz utracie mięśni, ale także szybciej schudniesz i zmniejszysz łaknienie. Białko jest nie tylko w mięsie, ale także w roślinach strączkowych, jajach, rybach, nabiale.
  4. 🌾 Zbyt mało błonnika: 20-40 g błonnika dziennie, nie tylko pomaga zredukować apetyt, ale także wzmacnia trawienie i wspiera zdrowie. Dodaj go do swojej diety, wybierając produkty zbożowe, owoce suszone i warzywa! Codziennie porcja 500 g warzyw, owoców.
  5. 🥤 Napoje słodzone: Uważaj na kalorie płynące z cukru! Wybieraj wodę lub herbatę bez cukru, aby uniknąć soków i napojów słodzonych. Lepiej słodzone napoje, zamień na napoje typu “zero”.
  6. 🏋️‍♀️ Trenowanie codziennie: Ćwiczenia to ważna część odchudzania, ale nie wystarczy tylko ich robić, aby schudnąć. Ćwiczenia często są przeceniane, pod względem wydatku kcal. Dla przykładu 30 min. biegania, to spalone ok. 300 kcal, to tyle co 1 baton. Warto ćwiczyć, wdrożyć ruch, spacery, tyle ile masz czasu. Wystarczy 2-4 x w tygodniu.
  7. 💊 Suplementacja- czy warto? Pewnie, że tak! Mogą przyspieszyć efekty, jednak suplementacja nie jest koniecznością, aby schudnąć. Tym bardziej nie kupuj spalacza tłuszczu, które nie działają. Więcej o suplementacji poczytasz: https://karolpieczka.pl/13-suplementow-ktore-pomoga-ci-schudnac-i-pozbyc-sie-brzucha/
  8. 😴 Zbyt mała ilość snu: Nie zapominaj o regeneracji! Sen odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu, regulując metabolizm, gospodarkę hormonalną. Osoby, które się nie wysypiają, to znaczy śpią mniej niż 6 h, to mają problemy z podjadaniem.
  9. 🎯 Złe założenia: Nie spiesz się z wynikami! Unikaj nierealistycznych oczekiwań i ciesz się każdym małym postępem. Zdrowe odchudzanie to maraton, a nie sprint! Wiem, że chcesz szybko, ale musisz dać sobie czas.

Podsumowując: Możesz jeść wszystko i chudnąć, a restrykcja szybko prowadzą do zniechęcenia, frustracji i efektu jojo. Wierzę w to, że jakieś wnioski dla siebie wyciągasz i unikniesz błędów.

Jeżeli wpis Ci się podobał, to podaj informacje dalej, w ten sposób pomagamy innym ludziom. Masz ochotę na więcej konkretów? Zapisz się na DARMOWY cykl szkoleń, w których poznasz sekrety skutecznego odchudzania. Po zapisie otrzymasz dietę na 7 dni i poradnik 20 stron “jak schudnąć bez diety i efektu jojo”.

Pozdrawiam Karol Pieczka i do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *