Jak Schudnąć z Brzucha – 3 Najlepsze Zasady.

Zbyt Duża ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, oprócz problemów zdrowotnych, takich jak insulinooporności, cukrzycy typ 2, nadciśnienia, choroby serca, wygląd twojego brzucha ma wpływ na samoocenę, pewność siebie i atrakcyjność, dlatego warto wdrożyć proste i skutecznie zmiany, które pomogą Ci pozbyć się oponki.

Zasada nr 1 – Deficyt kcal

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha, musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Na przykład przez unikanie żywność wysoko-przetworzonej, słodyczy, fast-food czy alkoholu. Jednocześnie warto zwiększyć wydatek kalorii, po przez dodanie aktywności fizycznej.

Otyłość, to rezultat przewlekłej nadwyżki energetycznej, a to oznacza, że kalorie, które dostarczasz z jedzenia i picie, są stale wyższe od tych kalorii, które spalasz, wydatkujesz. Właśnie ta nadwyżka kcal, powoduje nadwagę i otyłość.

Podsumowanie: Musisz spożywać odpowiednia ilość kcal, mniejszą od tej, którą wydatkujesz. Możesz sprawdzić ile kcal, jeść na http://karolpieczka.pl/kalkulator-kcal/.

Zasada nr 2 – Zmniejsz ilość zjadanych kalorii

Czego unikać, jeśli chcesz pozbyć się brzucha? Produktów, które są gęste energetycznie, to oznacza, że w małej ilości, jest duża zwartość kalorii.

Oto 15 produktów, które warto ograniczyć, jeśli chcesz schudnąć:

 1. Słodycze
 2. Słodzone napoje
 3. Fast food
 4. Mięso mielone
 5. Biały chleb
 6. Olej
 7. Masło
 8. Makaron
 9. Chipsy
 10. Alkohol
 11. Słodzone jogurty
 12. Gotowe sosy
 13. Słodkie płatki śniadaniowe
 14. Mleczna czekolada
 15. Tłuste mięsa

Ograniczenie spożycia tych produktów może pomóc w redukcji kaloryczności diety, co jest kluczowe dla utraty wagi. Częściej jedz warzywa, owoce, chude mięsa, ryby, nabiał, jajka, które oprócz porcji białka, mają mało kcal/100 g.

Zasada nr 3 – Więcej aktywności fizycznej

Często ludzie mnie pytają, “jaka aktywność jest najlepsza na odchudzanie?”. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo Najlepsza jest ta, która chcesz i możesz wykonywać przez długi czas. Świetnie jednak się sprawdzi, zwykły spacer, którego w dzisiejszych czasach jest zbyt mało.

Codziennie, lub kilka razy w tygodniu, wyjdź na 30-45 min. spaceru. Im więcej aktywności, tym więcej energii spalasz, wydatkujesz i szybciej schudniesz. Nawet 15 minut dziennie, jest lepsze niż wcale.

Czy zdajesz sobie sprawę, że 80% moich podopiecznych, wcale NIE ćwiczy i chudną ok. -15 kg w 3 miesiące? Robimy od 7-15 tys. kroków dziennie i to wystarczy, aby pozbyć się brzucha.

Podsumowanie: Jak Schudnąć z Brzucha? Oto 3 Najlepsze Zasady:

 1. Deficyt kaloryczny
 2. Zmniejsz ilość zjadanych kalorii
 3. Więcej aktywności fizycznej
Możesz mnie również posłuchać na Spotify i YT.

Prawdopodobnie, to 3 zasady, które już znasz, ALE pytanie, czy je stosujesz? Gwarantuje Ci, że wdrażające te 3 zasady, nawet bez rozpisanej diety, możesz skutecznie chudnąć.

Jeśli chcesz więcej prostych zasad, to zapisz się na DARMOWE SZKOLENIA o Odchudzaniu, na których dowiesz się, jak ograniczyć apetyt i przyspieszyć metabolizm.

Pozdrawiam Karol Pieczka

Ps. Jeśli wpis Ci się podobał, to zostaw komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *